Home Sağlık HaberleriGöz SağlığıYağ bezeleri niçin oluşur nasıl geçer?
Yağ bezeleri niçin oluşur nasıl geçer?

Yağ bezeleri niçin oluşur nasıl geçer?

Bazılarımızın vücudunun dağıtılmış bölgelerinde bazılarımızın ise sadece göz çevresinde yağ bezelerine rastlanır. Göz çevresindeki yağ bezeleri korkulacak kitleler değildir, sevecen kistlerdir. Peki, yağ bezeleri nedenleri nelerdir ve nasıl çare edilir?

Çoğu yağ bezesi göz çevresinde ufak boyutta ortaya çıktığı için, herhangi bir tedavi yöntemi uygulamaya lüzum olmayan kistlerdir. Doğrusu kesin olarak da yağ bezelerinin nedenleri henüz bilinmiyor. Ancak önemli boyutta olan ve ağrıya yol açan yağ bezelerinin tedavisi için bir uzmana başvurulmalıdır. Göz çevresindeki yağ bezeleri risk teşkil etmez.

Yağ bezesi nedenleri

Vücudun diğer bölgelerinde ortaya meydana çıkan yağ bezeleri giderek büyüyor ve sancı gibi farklı alanlara yönlendirilmiş şikayetlere yol açıyorsanız, yerel hissizlik aşağı bu dokuların alınması sağlanır. Kimi yağ bezeleri biz farkına bile varmadan kendiliğinden çıkıp bitmiş kaybolur. %99’u sıkıntıya yol açamaz.

Yağ bezeleri nasıl geçer?

Psikolojik olarak rahatsızlık duyduğunuz yağ bezelerinden kurtulmak için bir uzmana başvurabilirsiniz. Fakat sizi rahatsız etmiyorsa, çare edilmesine de gerek yok demektir. Sağlığınızda herhangi bir sorun yaratmayan yağ bezelerine dokunmayın ve onları patlatmaya da çalışmayın.