İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

Doğal dişlere en yakınlık özelliği ile de seçim edilen ve uzmanların da diş protezlerine ve geleneksel köprü yöntemlerine tarafından çok daha iyi fonksiyonları olduğunu söylediği implantların fiyatları epeyce merak ediliyor. İmplant ne kadara yapılır, 2015 implant fiyatları hakkında data elde etmek için doğru adrestesiniz.

Diş sağlığına gereken tartma verilmemesi veya bazı problemlerin tetiklememesi sonucu diş kayıpları günümüzde çoğu insanın şikayetidir. Kaybedilen ve kurtarılma imkanı bulunmayan dişlerin tedavisinde günümüzde en etkin yöntem implanttır.

Kişinin yüzünde de doğal görünümü bozmayan diş implantları epeyce çeşitlidir. Lakin günümüzde en çok kullanılan çeşidi vida şekilli olandır. İmplant diş takımı sırasında yapılan anestezi yöntemi ile ağrı ve acı işlem sırasında hissedilmez. İşlemin üzerinden birkaç saat geçtikten daha sonra hafif hafif ağrılar duyulabilir ve bu ağrıların tedavisi içinde sancı kesiciler öneriler.

İmplant Ne Değin? İmplant Yaptırmak Pahalı Mı?

İmplant takıldığı vakit takriben 30 yıl kadar sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Ancak fiyatına gelince ne eyvah ki epeyce pahalıdır ve sigorta da karşılamamaktadır. İmplant üretiminde kullanılan malzemenin ithal edilmesi ve dinç bir şekilde üretimi için gelişmiş teknolojilere gereksinim duyulmasından kaynaklı olarak implant yaptırmak çok yüksek bir ücrete mülk oluyor. İmplant fiyatları yaptırılacak merkeze ve implant çeşidine göre değişmektedir.

Ortalama 2015 İmplant Fiyatları

  • 1 İmplant (Tek diş implant): 1000-2100 TL arası
  • 2-6 İmplant (Kuron köprü): 3000-3600 TL arası
  • 3-4 İmplant (Kaplama implant diş) : 5000-10500 TL arası
  • Daha Aşağı ve üstteki çene (Bütün dişler): 25000-52500 TL arası

İmplant Fiyatları