Home Sağlık HaberleriGöz SağlığıGözden Beyaz Sıvı Gelmesi Tedavisi
Gözden Beyaz Sıvı Gelmesi Tedavisi

Gözden Beyaz Sıvı Gelmesi Tedavisi

Göz sağlığımızın bozulması durumunda dağıtılmış şikayetlerle karşılaşırız. Bu şikayetlerde bir tanesine de gözden beyaz akıcı gelmesidir. Peki, gözden beyaz akıntı gelmesi nasıl çare edilir?

Gözden beyaz akışkan veya akıntı gelmesi birçoğumuzun derhal telaşa kapılmasına niçin olur. Gözden beyaz istikrarsız gelmesi, birçok problem ile beraber görülen bir rahatsızlıktır. Mutlaka tedavisi yapılması gereken bir hastalık olan gözden beyaz akıcı gelmesi, neden kaynaklanır hangi hastalığın belirtisidir sizler için makalemizin devamında açıkladık.

Bildiğimiz üzere ülkemiz genelinde göz hastalıkları konusunda çare ile alakalı olarak kayda değer gelişmeler meydana gelmeye devam ediyor. saman nezlesi, özellikle son birkaç yıl içerisinde ülkemiz genelinde yaygınlık düzeyini arttırmış önemli rahatsızlıklardan birisidir.

Sosyal hayatı son derece olumsuz etkilemesi nedeni ile de insanları mağdur eden en önemli rahatsızlıklar aralarında da rahatlıkla kullanmak muhtemel olacaktır. Gözden beyaz akıcı gelmesi genel olarak bahar aylarında görülen ve saman nezlesi hastalığı ile mücadele etmek durumunda kalan insanlarda görülen bir rahatsızlıktır. Kesintisiz göz yanması, yaşarma ve kaşıntıya müteakip ara sıra göz içerisinde mikrop birikir ve bu mikrop beyaz bir değişken haline dönüşür.

Bazen o kadar bir ayla gelir ancak gözünüzden sıvıyı az kalsın bir iplik gibi çekersiniz. Bu hastalık her ne kadar çok korkutucu bir rahatsızlıkmış gibi görünse de sandığınız kadar büyütülecek bir şart söz konusu değildir. Gözünüzde çiçek tozu tozu birikir ve bu niçin dolayısı ile sıkıntılar yaşarsınız. Bu safhada öncelikli olarak hemencecik bir göz doktoruna başvurunuz ve ardından ise alerji testi yaptırınız. Sonraki süreçte sizlere bahşedilen ilaçları günü gününe kullanırsanız herhangi bir sorun yaşamadan rahatsızlık sürecini sorunsuz bir şekilde atlatmış olursunuz.