Home Sağlık HaberleriAğız ve Diş SağlığıDiş Ağrısına Bitkisel Reçeteler
Diş Ağrısına Bitkisel Reçeteler

Diş Ağrısına Bitkisel Reçeteler

Diş ağrısından muzdarip olanlar için, diş ağrısına nebati çözüm olacak kür tariflerini sizler için sayfamızda paylaştık. Diş ağrısı doğal tedavisi için uygulamanız nasihat edilen bitkisel kür tarifleri sizlerle.

Ağız içinde biriken bakteriler tüketmiş olduğumuz şekerli gıdalarla birlikte aside dönüşür ve bu asit ilerleyen zamanla diş çürüklerine, akabinde de diş ağrısına sebep olur. Diş ağrısına bitkisel tedavi yöntemleri ile çare bulmak mümkündür.

Diş ağrısından kurtulmak ve ağrının şiddetini azaltmak için aşağı oldukça etkili diş ağrısı bitkisel reçete tarifleri verdik. Diş ağrısını geçiren doğal yöntemler baştan sona, kısa sürede diş ağrısına çare bulmuş ve bu şiddetli ağrısının hayatınızı felç etmesini önlemiş olacaksınız.

Dişte ağrısı nedenleri

  • Kırık diş
  • Çürük diş
  • Diş eti arası boşluklar
  • Diş eti hastalıkları
  • bunaltıcı hava ve soğuk tüketmek
  • Karbonhidrat bakımından varlıklı beslenmek

Diş Ağrısına Doğal Çare Yöntemleri

Diş ağrısı her ne sebepten husule geliyorsa gelsin, uygulayacağınız şu nebati kür tarifleri sizi sorununuzdan kurtaracaktır.

Diş ağrısı nebati çözüm 1

Bir tatlı kaşığı ılık hardal yağının içerisinde bir tutam zerdeçal tozu katın ve karıştırdıktan sonradan ağrıyan dişe uygulayın. Beş dakika sonradan su ile gargara yapın.

Diş ağrısı bitkisel çözüm 2

Bir tatlı kaşığı limona bir tatlı kaşığı şeytan tersi tozu katarak karıştırın ve ağrıyan dişe 5 dakika uyguladıktan sonradan ağzınızı yıkayın.

Diş ağrısı nebati çözüm 3

Bir tavaya 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı atıp kızdırın, içine 3 adet kuru karanfil atın. Soğumaya bırakın. Macun kıvamına geldiğinde dişlerinize 10 dakika bırakın. Su ile durulayın.

Diş Ağrısına Bitkisel Reçeteler