Home Sağlık HaberleriKanserGırtlak kanseri nedir belirtileri nelerdir?
Gırtlak kanseri nedir belirtileri nelerdir?

Gırtlak kanseri nedir belirtileri nelerdir?

O Kadar fazla üst solunum yolu rahatsızlığında görülen sorunlar ve şikayetler kısa vakit içinde geçmediği süre gırtlak kanserine karşı bir uzmana muayene olmakta fayda var. Özellikle de ses kısıklığı kimi zaman erken evrede olan ve tedavisi kolayca yapılabilecek dönemde olan gırtlak kanserini işaret edebiliyor.

Bir çok sorunda ses kısıklığı meydana gelebilir. Gırtlak kanserinin belirtileri aralarında en önemli faktör olan ses kısıklığı ses tellerinde veya larinks etrafında bitki örtüsü meydana gelmesinden kaynaklıdır. Erken dönemde ayrım edilme olasılığı öteki kanser türlerine kadar daha yüksek olan gırtlak kanseri belirtileri dikkate alınmalıdır.

Daha fazla erkekleri amaç bölge gırtlak kanserinin belirtileri arasında ses kısıklığının yanı sıra boğazda sızı hissi, ağrılı ve güçlükle yutkunma, boyunda şişkinlik, kanlı balgam çıkartma, kronik öksürük yer alıyor. Bu cins belirtiler ile aleyhinde karşıyaysanız mutlaka bir uzmana en kısa zamanda görünmeli, muayene olmalı ve gereken testlerden geçmelisiniz.