Home Sağlık HaberleriObeziteErgenlerde Kilo Verme

Ergenlerde Kilo Verme

Erginlik döneminde o kadar fazla gencin başı kiloları ile derttedir. Kimisi aşırı zayıflıktan kimiside aşırı kilodan yakınır. Ergenlerde kilo verme sorununu ele aldık ve bu soruna çözüm yöntemlerini açıkladık.

Erginlik döneminde yaşanan kilo sorunlarının keza ergenlik dönemine giren gençlerin psikolojilerini bozmakta keza ailelerin bu durumdan olumsuz etkilenmesine yol açmaktadır. Erginlik döneminde kilo verme sorunları ve çözümleri yer alan makalemizden edineceğiniz bilgiler baştan sona, sorunun ciddileşmesini engelleyebilir ve kilo verme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Ergenlerde kilo verme sorununun üstesinden gelebilmek için birincil yapmanız gereken evladınızın doğru bir hedeflemeye sahip olmasını sağlayarak gerçekçi kilo verme çalışmalarına başlamasını sağlamaktır. Bir ayda onlarca kilo vermesinin realist ve dinç olmayacağını ona açıklamanız keza sonrasında hüsran yaşamasını engelleyecektir ayrıca de hedefinin daha ulaşılabilir olmasını sağlayacaktır.

Doğru bir besin rejimi düzenleyerek keza vücudunun gelişim gösterdiği bu önemli dönemde gelişiminin devam etmesini sağlayabilir keza de dinç bir şekilde kilo vermesine yardımcı olabilirsiniz. Ergenlikte kilo devretmek için peşine düşüp takip edilmesi gereken beslenme programını beslenme uzmanlarıyla birlikte oluşturabilir ve böylece mümkün riskleri bertaraf edebilirsiniz.

Her ne dek besin kilo vermenin oldukça büyük bir kısmın oluştursa da doğru şekilde egzersizler gerçekleştirmek da bir öteki parçasını oluşturuyor. Bilhassa erginlik döneminde karşılaşılan maddi takâtsizlik ve tembelliğin üstesinden gelebilmek ergenlerde kilo vermeyi oldukça kolaylaştırabilmektedir. Zira atıl bir yaşam tarzı benimserken bir yandan da fast food gibi gıdalarla beslenen çocuğunuzun kilo alması kaçınılmazdır ve bunun önüne geçmenin en basit yolu ahenkli egzersizleri bir aile düzeni haline getirmekten geçmektedir.

Yalnızca fiziki koşullar yok bununla birlikte ruhsal koşullar da kilo sorunlarını oluşturanlar aralarında yer alıyor. Kendini kıymetli hissetmeyen ve depresyona kapılan ergenler bu şartlar aşağı daha da sağlıksız ülkü geliyorlar ve baştan savma bir hayata kapılabiliyorlar. Çocuğunuza olan sevginizi içten şekilde göstermeniz ve onu maddesel özellikleri ile yargılamamanız motivasyonunu koruması için çok manâlı.

Konut içerisinde bulunan bireylerin de kendi sağlık ve kilolarına dikkat etmeleri, sağlıklı beslenmeleri ve kötü alışkanlıklardan uzakta durmaları şüphesiz ergenleri etkileyecektir ve ilk olarak aile bireylerini kendine misal alan çocukların yanlış alışkanlıklar edinmesini de engelleyecektir.