Home Sağlık HaberleriKanserKanser taraması ücreti
Kanser taraması ücreti

Kanser taraması ücreti

Kanser hastalıklarını erken dönemde ayrım etmeye muavin teşhis yöntemi kanser taraması ücretleri, kanser taraması fiyatları ve kanser taraması ne kadar gibi sorularınıza sagliksiteniz.com’da yer verdik. Yeni sağlık uygulamalarında kanser taraması…

Kanser hastalıklarını erken dönemde fark etmeye asistan teşhis yöntemi kanser taraması ücretleri, kanser taraması fiyatları ve kanser taraması ne kadar gibi sorularınıza sagliksiteniz.com’da yer verdik.

kanser-taramasi-ucreti

Yeni sağlık uygulamalarında kanser taraması fiyatları değişkenlik gösterdi, özellikle de bundan sonra kadınlara kanser taraması ücretsiz olarak yapılacağı haberi sevindirdi. Kanser erken teşhis tarama kadınlara bedava yapılabileceği gibi, bir takım kanser taramaları ise herkese ücretsiz olarak yapılabiliyor.

Aile hekimleri göre belirlenen yaşları 40 ile 70 arasında olan kadınların kanser tarama ücreti devlet göre karşılanıyor. Kanser erken dönemde fark edilmesi için uygulanan tarama tetkiki sayesinde, çoğu kanser riski aşağı bulunan hastalar evvelden farkında olabiliyor ve erken çare uygulandığı için yaşama şansı kazanıyor veya yaşama şansı artırılıyor.

Kanser hastalığı riski aşağıda bulunan kişiler Kanser Erken Tanı Tarama ve Eğitim Merkezlerinde (KETEM) ücretsiz olarak meme, rahim ağzı, prostat ve sütun kanseri taramaları yaptırabilirler. Kanser hastalıkları taraması Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kadar karşılanıyor.

Kanser taraması ücreti